Jelenlegi hely

Megnéznél egy piramist? Elég Székesfehérvárig menned!

Amikor a külföldi utak bonyolulttá és a korábbinál is költségesebbé váltak, érdemes hazánkon belül utazási célokat keresni egy kellemes hétvége eltöltéséhez. Tudtad például, hogy itthon is láthatsz piramist, ha elég élelmes vagy? Mindössze Székesfehérvár mellé kell elutaznod. Mutatjuk, miről van szó!

Természeti csodák itthon is elérhetőek

Bonyolult idők járnak, a koronavírus-járvány miatt ugyanis egyrészt bonyolultabb és költségesebb, másrészt kevésbé biztonságos lett egy külföldi utazás, illetve annak már a megszervezése is. Talán annyi öröm lehet az ürömben, hogy ennek hatására egyre többen rájönnek, mennyire gyönyörű országban élünk, hiszen hazai viszonyok között is lehet természeti csodákat felfedezni. Tengerünk ugyan nincs, de ott a magyar tenger, a csodás Balaton – ezen a gondolatsoron maradva pedig az egyiptomi piramisok helyett itthon meg lehet tekinteni a Székesfehérvár melletti Iszkaszentgyörgy egyik nevezetességét, a kőpiramist. Ehhez elég egy kellemes túrát megejteni, amelyhez nem árt beszerezni az alapfelszereléseket – ezeket az Alza kínálatából bárki gyorsan összeválogathatja.

Egy Egyiptom-rajongó hagyatéka

Szóval a Kastélybirtok tanösvényről kell részletesen mesélnünk, ha a piramishoz szeretnénk eljutni. Ez egy Székesfehérvártól mindössze 12 kilométerre található, hosszát tekintve kicsivel kevesebb, mint öt kilométeres, közepesen nehéz terep, amely kisgyermekes családoknak is bevállalható. A tanösvény tíz állomást sorakoztat fel, a nevét pedig az Amadé-Bajzáth-Pappenheim kastély adta, amelyet érdemes alaposan megnézni. Sajnos a túrajelzések hagynak kívánni valót maguk után, így ajánlott térképpel, GPS-segítséggel felszerelkezni. A tanösvényen kell eljutni a már említett kőpiramisig, amelyet piramita néven is emlegetnek. Az eredeti építményt az Egyiptom-rajongó Pappenheim Szigfrid emeltette egy elhunyt rokona emlékére, ez tíz méter magas volt. Az 1960-as évekig állt, majd elbontották, ám egy kisebb másolata most is megtekinthető. Nem csak a piramis látványa miatt érdemes az építményhez elzarándokolni, hanem az onnan nyíló kilátás is megéri a fáradtságokat. És ha már kilátás: a tanösvényen található a Csillaghegyi-kilátó, amely 11 méteres magasságával tényleg mindent megmutat, ami a környéken szép és érdekes.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére