Jelenlegi hely

Társadalombiztosítási finanszírozást kaphat a Dévény-módszer

A Dévény-módszer két fő tevékenysége a jövőben TB-finanszírozottá válhat egy rendelettervezet alapján.

A jövőben finanszírozná az egészségbiztosító a Dévény Anna gyógytornász által kidolgozott és évek óta sikeresen alkalmazott gimnasztika módszert - derül ki a kormány honlapján olvasható rendelettervezetből.

Az egyes egészségbiztosítási és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló rendelet tervezete szerint önálló finanszírozást dolgozott ki a szaktárca a Dévény Anna Alapítvány által alkalmazott Dévény speciális manuális technika - gimnasztika módszer (DSGM) egyik működési területe, a speciális manuális technika (SMT) két fő tevékenységére.

A finanszírozás éves szinten mintegy 153 millió forint többletforrást igényelne, amelynek fedezetét - a rendelettervezet szerint - az Egészségbiztosítási Alapban kell biztosítani.

A DSGM hatékonyan alkalmazható az idegrendszeri sérülések különböző formáinál, a mozgássérülések minden területén, mozgássérült gyerekek mentális, pszichés fejlesztése során.

Az eredeti és egyedülálló módszert Dévény Anna gyógytornász, művészi torna szakedző dolgozta ki 1976-tól kezdődően, kettős képzettségének gyakorlati tapasztalatai alapján. A 21 év alatt háromezer kezelt gyereknél - szülési oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodásban szenvedő csecsemőknél és különböző típusú mozgássérülési problémával küszködő gyerekeknél - 80 százalékban teljes gyógyulást, 15 százaléknál javulást értek el.

A sikeres DSGM-terápia kulcsa a komplex mozgásszemlélet, valamint egy speciális izom-ín kezelés, amely helyreállítja a zsugorodott és letapadt izmok, inak kóros állapotát és direkt ingereket képes eljuttatni az agyhoz.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére