Jelenlegi hely

Babaruha méretek, avagy mekkora babaruhát vegyek?

A babaruhák méretezése teljesen eltér a felnőtt ruhákétól. Honnan tudjuk mégis, hogy milyen méretű babaruhát vegyünk? Mi a különbség a magyar, az angolszász, a francia és az amerikai méretezés között?

Magyarországon hagyományos méretezés számokat használjuk, ezek a testmagasságnak (cm-ben) felelnek meg. A 44-es a legkisebb és hatosával nő a számozás. Egy méret általában a következő méretig jó.

Az angolszász méretezés a baba/gyermek életkorát adja meg, és/vagy feltünteti a testsúlyt is. Jellemző erre a méretezésre a tól-ig határ megadása, így figyelni kell arra, hogy a 3-4 évesnek való ruhadarab inkább 4 évesen lesz hordható. (NB: a testsúlyt néha nem kg-ban, hanem font-ban adják meg – lbs – egy lbs = kb fél kg)

Az un. francia méretezés ennek a kettőnek az „egyvelege”.  Erről a méretezésről fontos tudni, hogy inkább kisebb méreteket jelölnek, mint pl. nálunk.

T – betű: amerikai méretezés, ez a kort jelöli, tehát a 3T méret 3 évesnek való ruhát jelöl.

 

Magyar méretezés

Angol méretezés

Testsúly

44 koraszülött

tiny baby,

2,3 kg

50 újszülött

0,  early baby

3,4 kg

56

0-0 hó, 0-1 hó, newborn

5 kg

62

0-3hó

6,5 kg

68

3-6 hó

8,5 kg

74

6-9  hó

9,5 kg

80

9-12 hó

11,5 kg

86

12-18

12,5 kg

92

18-24 hó

 

98

2-3 év

 

104

3-4 év

 

110

4-5 év

 

116

5-6 év

 

122

6-7 év

 

128

7-8 év

 

134

8-9 év

 

140

9-10 év

 

146

10-11 év

 

152

12 év

 


Összeállította: Szombathelyimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére