Jelenlegi hely

Egységes kórházi látogatási protokollt javasol a TASZ

A gyermekgyógyító intézményekre vonatkozó egységes és nyitott látogatási protokoll megfogalmazását javasolja az egészségügyi államtitkárságnak a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) - tájékoztatta a szervezet kedden az MTI-t.

A TASZ a "Gyerekkel vagyok!" elnevezésű kampánya keretében a szülészetet, illetve gyermekosztályt működtető intézmények körében, 64 közérdekű adatigénylés nyomán elvégzett felmérése alapján fogalmazta meg javaslatcsomagját - írták.

A szervezet közleménye szerint az egységes látogatási rend kialakításáig arra kérik a házirendek kidolgozásáért felelős főigazgatókat, hogy tekintsenek iránymutatásként a látogatást korlátlanul biztosító kórházak gyakorlatára. Fontosnak tartják továbbá, hogy a szülészeti osztályok esetében, a szabályok kialakítása során az anya választása és az újszülött érdeke legyen a meghatározó, ne a megszokások - tették hozzá.

A gyermekkorú betegek ellátásával összefüggésben a TASZ azt javasolja a kórházaknak: ha mindkét szülő szeretne jelen lenni a kezelések vagy a kórházi ápolás során, akkor ne akadályozzák azt. Ennek érdekében pedig kezdeményezzen jogszabály-módosítást a szakállamtitkárság. Ennek szerintük a többi között tartalmaznia kellene, hogy a benntartózkodásért vagy a higiéniai okból szükséges ruházat biztosításáért nem kérhető külön térítés, mert az a kapcsolattartás jogának korlátozását jelenti. Úgy vélik, utóbbit csak tényleges orvosi indok, illetve járvány esetén lehet korlátozni.

A TASZ kezdeményezi, hogy az országos tisztifőorvos utasításban határozza meg, az intézmények vezetői milyen szempontrendszer alapján vizsgálják felül a házirendeket - közölte a jogvédő szervezet a kórházak mellett a szülők bevonásával is végzett felmérés eredményei alapján.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére