Jelenlegi hely

Olimpikonokat és gyermekotthont támogat a 2016-os Székesfehérvári Jótékonysági Estély

A Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központot és a 2016-os riói nyári olimpiára kvótával rendelkező vagy arra esélyes helyi sportolókat támogatják az V. Székesfehérvári Jótékonysági Estély bevételéből, amelyhez még idén kiegészítő eseményt szerveznek.

A témában tartott hétfői sajtóeseményen Cser-Palkovics András polgármester elmondta, hogy ezúttal 2016 második szombatján, január 9-én tartják a Hotel Magyar Királyban a hagyományossá vált évindító rendezvényt.

Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekes, a Székesfehérvári Jótékonysági Estély háziasszonya közölte, hogy a januári eseményhez kapcsolódó rendezvényt hívott életre: advent első szombatján először tartanak a városban Adventi Jótékonysági Futást, ahol az indulóknak lehetőségük van kisebb összegekkel támogatniuk az estély mindkét célját.

A városvezető a kiegészítő rendezvénnyel kapcsolatban megjegyezte: a futást a Várkörúton rendezik meg. A résztvevők az estély negyvenezer forintos belépőjegye helyett akár néhány száz forinttal is támogathatják az otthonok lakóit vagy a sportolókat.

Miklósa Erika elmondta, hogy a Székesfehérvári Jótékonysági Estély borász díszvendége ezúttal Bock József lesz. A koncerten a Virtuózok műsorból megismert Boros Misi zongorista és Lugosi Dániel Ali klarinétos lép fel és kísérik az operaénekest. A rendezvény moderátora pedig Miklósa Erika mentoráltja, Lengyel Zsófia paratriatlonista lesz.

A művész jelezte, hogy a november 29-i futóversenyen egy- és öt kilométeres távok lesznek. A 12 év alattiak mezőnyének győztese kapcsolja fel aznap este a város adventi díszkivilágítását a polgármesterrel közösen. A hosszabb táv első helyezettje pedig partnerével együtt meghívást nyer a jótékonysági estélyre.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére