Jelenlegi hely

Székesfehérvári szülészet

A Fejér Megyei Szent György Kórház szülészeti tevékenysége a családközpontú szülészet elveire épül. Ennek keretében a terhesek és hozzátartozóik számára szülésre felkészítő tanfolyamot szerveznek. Biztosítják az “együttszülés” feltételeit, illetve a gyermekágyas osztály “rooming-in” rendszerben való működését.
 

A székesfehérvári kórház szülőszobai traktusában négy egyágyas szülőszoba fogadja a leendő anyákat, ha még ennél is többen érkeznek, amire azért akad példa, a vajúdóban várakoznak, fekve, sétálgatva, ahogy tetszik. A szükséges műszeres vizsgálatokra itt is van lehetőség.

Az egységes színvilágban kialakított szülőszobákban mindegyik szülőágy ülő helyzetbe is hozható, így függőleges helyzetben is világra lehet hozni a babát. De ha nem érzi jól magát a szülőágyon, hatalmas matracon is vajúdhat a kismama, ahová a párja is mellé heveredhet. Lehet szülőszéket is választani, amit egy dobogón helyeznek el, a vajúdó tükörből nézheti, ahogy előbukkan a baba feje. A szülőszobákhoz saját fürdőszoba tartozik. Az ellazulást szolgálja a szülőszobákban szóló halk zene is.

A szüléseknél szívesen látott vendég az apa vagy bárki, akit maga mellett szeretne tudni a kismama. A kísérők külön folyosóról közelíthetik meg a szülőszobát, így biztos, hogy nem fogják zavarni a másik szobában vajúdót. Számukra a ruha szett 1000 forintba kerül, emlékbe haza is szokták vinni.

Rendszeresen tartank szülésre és anyaságra felkészítő tanfolyamokat, de a szülésen való részvételt nem kötik ehhez. Sőt, szerdánként délután két órakor mindenki számára lehetővé teszik, hogy megnézhesse a szülőszobát. Abban is különlegesek, hogy náluk a császármetszésről sincsenek kitiltva az apák. A szülőszobák közvetlen szomszédságában lévő császáros műtőben az apák is helyet kapnak az anya feje mellett. A császármetszést spinális érzéstelenítésben végzik, így nincs akadálya, hogy a kiemelés pillanatát együtt élje meg az új család.

Az anyákat újszülöttjeikkel kizárólag a 24 órás rooming-in szobákban helyezik el, melyek két-, három- és négyágyasak. Egy kicsi szobát tartanak csak fenn arra az esetre, ha az anya rövid időre mégis szeretné beadni a kisbabát. Az igény szerinti szoptatást a csecsemősnővérek és két főállású védőnő is segíti. A folyamatos együttlét során lehetőség nyílik arra, hogy az újszülött és az édesanya kölcsönösen megismerjék egymást. Megszüntették a háromóránkénti szoptatást, a kismama akkor etetheti csemetéjét, amikor azt, újszülöttje igényli. Az osztályon neonatológust is foglalkoztatnak.

Tények, adatok:
Az éves születésszám 2008-ban 2880 volt.
750 szülés fejeződött be császármetszéssel, ez 26 százalékot jelent.
A gátmetszés nem kötelező, tavaly a szülések egyötödében sikerült elkerülni.
Beöntés helyett pezsgőkúpot kap a kismama, de csak ha ő szükségét érzi.
Lehet szülésznőt választani.
Hüvelyi szülés esetén három-négy nap után engedik haza az anyákat, császármetszés után ehhez még egy-két napot kell hozzászámolni.

forrás: www.babaklubvelence.hu
 

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére