Jelenlegi hely

„MISZME Életmód Suli” program

Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Egyesülete
„MISZME Életmód Suli” program – innovatív, természetes mód a magatartás problémás gyerekek kezelésére

Telefon: 30/937-1874
Email: egyesület@miszme.hu

www.miszme.hu
 

DOLCE VITA – ÉLJ ÚGY, HOGY ÉLVEZD! – „MISZME ÉS”

"A te örömöd az első. Mindenki a saját boldogságáért felelős. Ha megteremted a saját boldogságodat, és azt teszed, ami örömöt okoz neked, akkor másoknak is öröm lesz veled lenni." (Rhonda Byrne)
 

 

  • Az Ön gyermeke is iskolai problémákkal küszködik?
  • Gyermeke nem buta, sőt, bizonyos területeken kifejezetten tehetséges, mégis csak kudarcok érik az iskolában?
  • Gyakori az agresszió, a bohóckodás, vagy a vakmerőség, bármi, amivel a gyermeke kitűnhet társai közül?
  • Aggódik, hogy a gyenge iskolai eredmények önbizalomhiányhoz, önértékelési zavarokhoz, esetenként depresszióhoz vezetnek?

Egyes becslések szerint a gyerekek harmada szenved a tanulási nehézségektől és a következtében kialakuló magatartászavartól, rossz iskolai eredményektől, a társas kapcsolatok problémáitól.
 
Bizonyos, hogy Ön szülőként szeretne a lehető legtöbbet megtenni gyermekéért, és szeretné számára a legteljesebb, komplex segítséget biztosítani.

Ismert, hogy a környezeti hatások nagy szerepet játszanak a magatartászavar kialakulásában, az érzékenyebb idegrendszerű gyerekek intenzívebben reagálnak az ismétlődő stresszhatásokra, melyek a közösségben vagy otthon érik őket.

Az óvoda, iskola részéről, amikor már nem működnek a pedagógiai módszerek, erőfeszítések, a magatartás problémás gyerekeket szakszolgálati illetve pszichológiai, pszichiátriai vizsgálatokra küldik, melynek legrosszabb kimenete, hogy ott gyógyszer szedését javasolják.

Mi arra törekszünk, hogy természetes módszereinkkel már egészen kis kortól lehetőséget kínáljunk, hogy gyermeke problémáktól mentes, kiegyensúlyozott kisgyermek, majd felszabadult tini legyen, akiből nem válik stresszes felnőtt.

Az iskolákban végzett szükségletfelméréseink során látjuk, egyre több gyereket érint a:

 
  • gyakori betegeskedés, allergia,
  • fájós has,
  • gyakori wc-re járás,
  • étkezési zavar,
  • alvászavar,
  • megkésett mozgásfejlődés,
  • figyelemzavar,
  • magatartási problémák,
  • szorongás,
  • dühkitörés,
  • hiperaktív tünetek, “túlpörgés” mely az iskolai életben, teljesítményben is problémákat generál.

Programunk célja az érintettek életminőségének javítása családközpontú, gyermekkori intervenciós szolgáltatással, a gyermekek és családjaik szociális készségeinek fejlesztésével. Sok más gyakorlattal ellentétben, nem csak a gyermekre, hanem az egész családra fókuszálunk, álláspontunk: a hatékony fejlesztés nem lehetséges a szülők bevonása nélkül.

Komplex szolgáltatásunk lényege:
  • egyrészt a gyermek testében levő feszültségek fizikai feloldása - reflexológia, masszázs, jóga, légzés technika általi méregtelenítés, stresszoldás, harmónia, relaxáció elérése
  • másrészt ezzel egy időben a szülők életvezetési támogatása, egyéni stratégiák közös megtalálása szakember segítségével, úgy, hogy a családok életvezetési stratégiáinak kialakítása során az egyéni szükségletekből kiindulva a szakemberrel közösen gondolják át, és tervezik újra napirendjüket, étkezési, alvási, családi kommunikációs szokásaikat, a napi mozgás, a levegőzés, az öltözködés a higiénia kérdéseit, miközben a gyermek masszázs, joga és relaxációs egyéni „terápiában” részesül
  • a szülőket is megtanítjuk a testhelyzetek, légzés, jóga, relaxáció alapvető technikáira, hogy segíteni tudják gyermekeiket
  • a hangsúly az életmódváltáson van, a természetes önvédő technikák elsajátításán, a felelősség megértésén a saját egészségük megőrzésében, azzal, hogy tudatosan, életük részévé teszik a tanult természetes megoldásokat.

A szolgáltatások igénybe vétele családi formában lehetséges, és az állapotfelmérés eredményétől függően a többszöri kezelés vállalása esetén, mivel csak így biztosítható eredményesség.

További információ a fenti telefonszámon vagy e-mail címen, ahol lehetőség van személyes találkozáshoz időpont kérésére.


Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére