Jelenlegi hely

Varga család

Beküldő lakhelye: Somogy megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Mindenhonnan azt a dicséretet kapom, hogy milyen nyitottak, kiegyensúlyozottak a gyerekeim, látszik, hogy szeretetteljes környezetben nőnek fel. Pedig tavaly, súlyos betegség után meghalt az édesapjuk. Büszke vagyok rájuk, hogy ezt az időszakot is sikerült átvészelnünk, és - a körülményekörülményekhez képest - tudunk boldogan tekinteni a holnapra!

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Mivel egyedül nevelem őket, és 4-en vannak testvérek, sokszor nehéz mindegyikre kellő időt, figyelmet fordítanom. Ebből adódik sokszor a testvérharc, és a rengeteg hiszti, mert ők is többet szeretnének belőlem. Úgy érzem meg kell tanulnom még jobban beosztanom az időmet, illetve jobban bevonomm őket bizonyos feladatokba, hogy a közös munka öröme, illetve az így felszabadult idő amit rájuk tudok fordítani tovább erősítse a családi kapcsokat köztünk, és köztük is.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

A fent már részben említett dolgok miatt. Mivel egyedül nevelek 4 gyereket, ez sokszor igen nagy nehézség számomra, tovább nehezíti, hogy korban is elég szétszórt a csapat, tehát mások az élettani igények. 1 fiú, ő 16 éves, 3 lány 9,8,5 évesek. 
A hétköznapokat szinte egyedül oldom meg, mindkét nagyszülő vidéken él, néha hétvégére mennek el hozzájuk. 
Sajnos a fáradtság, ami jár a háztartás vezetésével, a gyerekekkel való foglalkozással és a munkával, sokszor türelmetlenséget hoz magával. Ilyenkor elsősorban velük vagyok türelmetlen, és ingerült. Nem szabadna, hogy a kialakult helyzetnek ők igyák meg a levét. Fontosak számomra, azt szeretném ha Boldog felnőtt lenne belőlük, igyekszem, hogy élő tudjam hozni az erősségeiket erősségeiket, hogy ha felnőnek akkor is azzal foglalkozzanak ami által jól érzik magukat. 
Én ehhez remélem, hogy kapok olyan plusz adalékot a tréningen amivel sikerül az otthoni légkörből az apró-cseprő dolgokon való veszekedést elűzni, sikerül a sok felesleges hisztinek véget vetni, és egy mindig vidám, mosolygós anyukát adni a gyermekeimnek!

 

A feltöltött kép illusztráció, nem a pályázó saját képe.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére