Jelenlegi hely

DIY: Lányos anyukák figyelem! Készíts otthon tütüt kislányodnak, imádni fogja!

Minden kislány vágya egy tütü, de hogy ezt otthon is el tudja készíteni az anyukája, azt nem gondolná. Pedig egyszerű, még ha nem is vagy egy varrónő alkat, csak egy minimális kézügyesség kell hozzá, meg némi türelem.

Lássuk hogy készül a tütü!

  1. Első lépés az alapanyag beszerzés:

Tülltekercs kell hozzá, vagy legalábbis tüll anyag. Dekorációs boltokban, webshopokban (méterárú webshopban) lehet beszerezni. Számos szín közül tudtok választani, ki milyet szeretne, lehet egyszínű, de színes is, kinek milyen az ízlése. Vannak vastagabb tüllök és vékonyabban, lehet kombinálni, szép lesz, de a vastagból lesz igazán tütü a tütü.

Érdemes kiszámolni mennyi tüllre van szükség, mert hamar elfogy, már jártam úgy hogy kevés lett, érdemes inkább többet vásárolni, biztos elég legyen, maximum lesz belőle mégegy tütü.

Mi kell hozzá még?

  • A derék részt gumival oldjuk meg, olyan gumit kell venni, amit a nadrágokba szoktunk húzni. Rövidárú boltba lehet beszerezni, én találtam rózsaszínűt. De feketéből is csináltam már, nem látszik, szóval a színe mindegy.
  • Tű, cérna, a gumit összevarrani.
  • Olló.
  • Centi
  • Szék, a gyerekek székjei közül egy.
  1. Ezután lemérjük, a kislányunk derékbőség, és hogy milyen hosszút szeretnénk. Hosszát általában térdig szoktam mérni, de ki mekkorát szeretne.
  2. A gumit kimérjük centivel, amekkora a derékbősége a gyermeknek, majd összevarrjuk.
  3. A tülltekercs következik, ha térdig lemértük a gyermeket, akkor nincs más teendő, hogy meghatározzuk a tütü hosszát, ha 40 cm-es tütüt szeretnénk, akkor 80 cm lesz a tüllcsík hozzá és 20 cm a szélessége, tehát 20*80 cm csíkokat vágunk ki a tülltekercsből. Nem kell felvágni az egészet, de jó sokat igen, viszont közben is tudjuk vágni. Először kimérek 80 cm és ehhez illetsztve a többit. Nekem 40 cm széles tülltekercsem volt, amit hosszában még ketté kellett vágni.

   

  1. Jöhet az összevarrt gumi, felrakjuk egy szék támlájára, és elkezdjük felrakni a tüllcsíkokat a gumira, a mellékelt kép alapján.

Először párszor végighúzzuk a kezünkbe a tüllcsíkot, hogy kicsit puhább legyen, majd rakjuk sorban a gumira, minnél szorosabban. Ha nem áll szépen igazítunk rajta, tömörítjük. Így megyünk tovább, amíg végéig nem érünk.

   

Mielőtt majdnem végig érnénk előtte mérjük le újra, a kész tüllel rakott részt, mert a gumi nyúlik a felrakás alatt, ez által bővebb lesz, ha megvan a kívánt derékbőség, akkor készen is vagyunk. (Nekem többször is ki kellett vágni a gumiból, mert bő lett, de nem gond, kivágod és újra összevarrod.)

   

  1. A végén megigazítjuk a tüll csíkokat és begyűjtjük a puszikat és a boldog mosolyokat, hogy ilyen szuper tütüt tud anya készíteni! Vállfán tároljuk!

   

Atkári Márti - Kecskemétimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére