Jelenlegi hely

Lencsesaláta

Vajon ez kinek a kedvence? Nem árulom el, de szerintem ő bevallja. "Csináltam lencsesalit." "Jöhet!"

Az ötletet a babsaláta adta. Én bizony régen a bablevesbe simán belefőztem a fél kg gyöngybabot és a "felesleget" kiszedve készült a saláta. 

Hozzávalók:

  • lencse
  • lilahagyma
  • tejföl
  • majonéz
  • ecet/citromlé
  • cukor
  • bors

A lilahagymával kezdem. A fél kg lencséhez 4 fej lilahagymát egészen apró kockákra vágok és lesózom. A legjobb, ha van ideje, de ha csak annyit áll külön, amíg a lencse megfő, akkor sincs baj. 

Ezután a lencsét megfőzöm. Na itt számtalan praktikát mondhatnék, ès felettébb kínos emlékképeket eleveníthetnék fel, főleg az áztasd be előző este és öntsd le az első levét ajánlások kapcsán. Nekem az jött be, hogy megmosom a lencsét és felteszem főni. Szokásosan ottfelejtem, időnként rákukkantok, ha elfőtte a levét teszek még rá vizet. Gyakorlatilag akkor veszem le, amikor kezdi ledobni a héját. Sót egyáltalán nem teszek hozzá, azt majd a hagymától kapja. Szóval ha kellően puha, szűrőkanállal lecsepegtetem és egy tálban hagyom hűlni. Amikor bizonyosan kihűlt, hozzáöntöm a lilahagymát, 6-8 evőkanál tejfölt, 2-3 evőkanál majonézt, kevés cukrot, borsot és 2-3 tk ecetet vagy citrom levét. 

Ennek a finomságnak is a kedvenc lilahagyma a lelke. 

Elvetemült tipp: ha a lencse számodra nehezen emészthető, főzés után fagyaszd le! (Két legyet egy csapásra - nem fúj fel, mint Harry Potterben a nagynénit, és bármikor előkaphatod a félkész alapanyagot a fagyasztóból.)

Gutheil Gabriella - Kaposvárimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére