Jelenlegi hely

Ezért javasolt középiskolában is hangszeren tanulni!

A zeneoktatás fontossága már általános iskolás korban egyre jobban előtérbe kerül. A középiskolákban azonban egyre kevesebb lehetőség nyílik az órákon való részvételre, ezért sajnos marad a magán úton történő tanulás. A diákok fejlődésére és életminőségére is nagy hatással van a zene, amelyre nekünk szülőknek oda kell figyelnünk.


kép forrása: canva

A legfontosabb ok

A hangszeren való tanulás segíthet a diákok muzikalitásának és képességeiknek a fejlesztésében. A ritmusérzék, a zenei képességek mind-mind előtörnek, ha hangszeren játszik egy diák. Rendszeres gyakorlással és a kihívásokkal való szembesülés után javul a technikájuk és egyre jobban ráéreznek arra, hogy miként tudják a legjobban kihasználni a hangszerükben rejlő lehetőségeket.

A hangszerek fejlesztik a kognitív képességeket és a memóriát

A hangszereken való játék és az oktatás pozitív hatással van az agy fejlődésére, fejleszti a memóriát, elősegíti a koncentrációt és megtanítja a gyerekeket arra, hogy a problémákat sokkal könnyebben oldják meg. A különféle darabok megtanulása, memorizálása növeli az agyi teljesítményt, amely sokszor komoly kihívást is jelenthet. A képzések során fejlődik az analitikus gondolkodás, valamint a számtani készségek is erősödnek és a tanulás arra ösztönzi őket, hogy legyenek kitartóak és szorgalmasak, hiszen a fejlődéshez folyamatos gyakorlásra van szükség.

Szociális előnyei is vannak a zenetanulásnak

Amikor a tanulásról van szó, akkor nagy valószínűséggel az órákon több diák is jelen van. Ha egy zenekarban többen játsszanak, akkor egyfajta együttműködés valósul meg a gyerekek között.  Megtanulják, hogy miként viselkedjenek egy közösségben, hogyan játszanak úgy, hogy az mindenkinek megfelelő legyen, elsajátítják a csapatszellemet. A zene összeköti az embereket és segít kialakítani, az akár életre szóló barátságokat is.

Fejleszti a kreativitást

A zenélés során szabadon kifejezhetik magukat és lehetőségük nyílik arra, hogy saját dalt komponáljanak, improvizáljanak és egyedi hangzásokat hozzanak létre, ez pedig segíthet a diákok kreatív oldalának kibontakoztatásában. Ehhez nagyon fontos, hogy még időben beszerezzük például a klasszikus gitárt, amely tökéletes lehet egy kezdő számára. Hangszerbolt Budapest több pontján is elérhető, valamint a vidéki üzletek kínálatát sem árt áttekinteni.

Segít a stressz kezelésében

A diákok gyakorta szembesülnek stresszesebb helyzetekkel, mint például egy vizsga vagy egy dolgozat. A zene és a hangszereken való játék lehetőséget nyújt nekik abban, hogy ezt a stresszes állapotot csökkentsék, hiszen a zeneórák alatt nem nagyon van idejük más dolgokkal foglalkozni, szinte elfelejtik a mindennapi problémákat.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére