Jelenlegi hely

Ingyenes látásvizsgálatok 300 helyen az országban október folyamán

Ingyenes látásellenőrzés, szaktanácsadás, nyereményjáték és szemüveg-ellenőrzés is jár októberben, a Látás hónapja alkalmából a megjelölt optikákban. Gondolnád, hogy a szemüveg mellett az étkezésünk vagy néhány szabály is segíthet a szemünk javulásában?

Ugye Te sosem veszel kész szemüveget a drogériákban?

Valóban nagyon csini keretek és 5 perc alatt megvan a vásárlás. De többt árt a szemnek, mint használ. Egy alapos szemészeti vizsgálat egyénre szabott, a szem görbülete, a szemtengely távolsága, a látás erőssége sok-sok megmérni, ellenőrizni való adatot ad, mely alapján készül el a szemüveg.

Ingyenes látásellenőrzéstől a szaktanácsadásig

Díjmentes szolgáltatásokkal, köztük ingyenes látásellenőrzéssel, szaktanácsadással és szemüveg-ellenőrzéssel vár országszerte 300 optika mindenkit október folyamán. Hagyományosan  a Magyar Látszerész Szövetség a szervezője a egészségmegőrzési tematikus hónapnak.

Ingyenes látásellenőrzés, szaktanácsadás és szemüveg-ellenőrzés jár annak egész októberben, aki betér azon 300 optika egyikébe mely részt vesz az Október a látás hónapja programban.

A kampányról nem csak annak weboldalán, de telefonos applikációval is tájékozódhatnak.

Ez megmutatja a legközelebb eső, részt vevő optikákat, térképes kereső, kuponok, emellett nyereményjátékban is részt lehet venni. 

A Magyar Látszerész Szövetség célja, hogy segítsék jobbá tenni a látást, és mindenki visszakaphassa "a maximális éles látás élményét"
Az éleslátás biztonság, szabadság, öröm, és minden korosztály számára, minden élethelyzetben elérhető – hirdetik.

Életünk megannyi pillanatához szükséges a látásellenőrzés: az autóvezetéshez, sportoláshoz, munkavégzés miatt. Emellett vannak az átlagnál jobban érintett korcsoportok is, ilyenek a gyerekek, akiknél rossz teljesítményt, állandó fejfájást, mozgáskoordinációs problémákat okozhat a látásromlás.

Negyvenéves kor felett pedig a szem, a szem izmai már magától öregszenek, ezért ebben a korban szintén rendkívül fontos a rendszeres szűrés - mondta korábban a szervezet elnöke.

A jó hír: a látásromlás megelőzhető!

A szakemberek által kifejlesztett 20-20-20-as szabály segít a problémák megelőzésében.

De mit jelent a 20-20-20-szabály?

A brit Fight for Sight szervezet javaslata alapján akármilyen képernyőt is nézne,

20 percenként 20 másodpercig nézzenek egy 20 lábnyira, azaz 6 méterre lévő tárgyat.

Felmérések igazolják hogy a világjárvány óta több időt töltünk a képernyő előtt és 38 százalékkal több embernek romlott a látása. A panaszok között jellemzően olvasási nehézségekről, fejfájásról, migrénről és gyenge éjszakai látásról számoltak be.

A látásvesztéses esetek több mint fele elkerülhető a korai felismeréssel és a megelőzési módszerekkel.

A rendszeres látásvizsgálat segítheti a gyakran tünet nélküli betegségek felismerését is.

Nemcsak a szemtorna, de az étkezés is segíthet

Jól összeállított, változatos étkezéssel sokat lehet tenni a látás védelmében, segíthetnek megelőzni az időskori látásromlást. Jónéhány élelmiszer létezik, melyből érdemes naponta keveset fogyasztani.

A szem védelmezői: antioxidánsok, ásványi anyagok, vitaminok

  • Kelbimbó, dió, spenót vagy lazac: remek forrásai az omega-3 zsírsavaknak >>> a látásromlás, így a makuladegeneráció megelőzésében komoly szerepet játszhatnak. 
  • kagyló, a marhahús és a bab: cinkforrás >>> mely nélkülözhetetlen ásványi anyag a melanin nevű pigment előállításához.
  • káposztafélék, a spenót és a tojássárgája: megtalálható bennük a lutein és a zeaxantin >>> megvédik a szemet a károsító szabad gyökökkel szemben.
  • magvak, például a mogyoró, a dió, a mandula és a fenyőmag: E-vitamin; citrusfélék, brokkoli és eper: C-vitamin >>> immunrendszer erősítők, segítenek az időskori szembetegségek megelőzésében, a hályog és a makuladegeneráció kivédésében.

  • tojás a szem szupermenje: a karotinoidok mellett gazdag C-, D- és E-vitaminban, valamint cinkben és omega-3 zsírsavban is. 
  • répa: béta-karotinban gazdag, amiből A-vitamint állít elő a szervezetünk >>> az éles látáshoz különösen fontos. 
  • édesburgonya remek alternatívája lehet a diétázóknak: a legtöbb béta-karotint a héjával együtt elkészítve tartalmazza. 

Mivel ennyi mindent nem lehet egyszerre bevinni, így néhány alapanyagot kapszula formájában is bevihetünk, orvosi konzultáció mellett szedhetünk D-vitamint vagy luteint.

ADL - Debrecenimami

Fotók: Pexels; listakép: Pexels / Gustavo Fring

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére