Jelenlegi hely

Sétálj a lombok között! - 6 lombkorona tanösvény

Szintet léphetünk az erdők felfedezésében: 5-15 méterrel a talaj fölött az erdő látványa, hangja, illata új élményt jelent. A fák lombkoronája között kanyargó sétányokon a látogatók testközelből figyelhetik meg a fákat, madarakat. Összegyűjtöttük a hazai lombkorona tanösvényeket és sétányokat. 

ÚJ - Lombkorona sétány Pannonhalmán


(Nyitás 2018 március végén)

A világörökség részét képező Pannonhalmi Bencés Főapátság környezete egy új látványossággal bővül a közeljövőben. A Boldog Mór kilátó, és az azt övező erdei tanösvénye mellé lombkorona tanösvény is épül a Monostort övező parkerdőben. A lombkorona sétány kilátópontként is működik majd, és kerekesszékkel is bejárható, közel 80 m hosszú, és a legmagasabb pontja a talajszinttől 14 m magasságban lesz.

Remélhetőleg a koratavaszi időjárás lesz olyan kegyes, hogy nem akadályozza meg a 2018. március 29-ére tervezett ünnepélyes átadást, ami után használhatja a lombkorona szintet is elérő sétányt a szent helyet és környékét felkereső évi több ezer látogató.

Forrás

Lombkorona sétány és tanösvény – Sás-völgy (Mecsek)

Dél-dunántúl első, fák koronája között haladó sétánya egy korábban kialakított madármegfigyelő toronyhoz kapcsolódik az Erdő Házánál. A Hetvehely-Sás-völgyben lévő sűrű erdőben 50 méter hosszan kanyargó, tiszta faszerkezetű építmény 6 méter magasságból vízszintesen érkezik vissza a talajszintre.

A fák lombkoronája között kanyargó építményről a látogatók testközelből figyelhetik meg a fákat, madarakat. A tájékoztató táblák és játékos piktogramok segítségével betekintést nyerhetünk a lombos fák élővilágába.

Az ingyenesen látogatható tanösvényhez kapcsolódva egy odú- és fészektanodát is kialakítottak, ahol a gyerekek az ő méretükre kialakított cinke- és denevérodúba vagy gólyafészekbe mászva próbálhatják ki az élőlények lakhelyeit.

Web

Lombkorona-tanösvény - Kaszó

Idén adták át Kaszón azt a 124 hosszú, 10 méter magas lombkorona-tanösvényt, amely testközelben mutatja meg a belső-somogyi gyertyános-tölgyes erdő élővilágát. A gyerekek interaktív játékok segítségével ismerkedhetnek meg azerdővel, az erdész és a vadász munkájával, a madár-, a denevér- és a fafajokkal.

Az ismeretterjesztést a fel- és lejárókon, a sétányon és a pihenőhelyeken elhelyezett interaktív táblák segítik. A tájba illő tanösvénybe pihenőket, függőhídelemet, valamint egy „láthatatlan” lest is beépítettek, ahonnan a vadakat lehet megfigyelni. A helyszín a település központjától kb. 450 méterre, könnyű, 10 perces sétával érhető el.

Web

Lombkorona sétány - Makó

A tanösvény 10 állomásán haladva megismerjük az erdő növény- és állatvilágát, az erdő szintjeit, a „tetőtéri lakásokat”, a madárhangokat. A lombkorona sétányon találkozhatunk még függőhíddal, megpihenhetünk a Hagymaterasz árnyas részein, felmehetünk a kilátótoronyba pazar panorámájáért, vagy éppen kipróbálhatjuk a lejutás leggyorsabb módját, a vállalkozó kedvűeknek készült csőcsúszdát.

Web

Erzsébet ligeti lombkorona sétány és kilátó - Gyomaendrőd

Az Erzsébet ligeti tanösvényen megismerhetjük a ligetek, erdők élővilágát. Az 5 méter magas tanösvény a Körös-Maros Nemzeti Park területén található. A több, mint 1000 méter hosszú tanösvény különlegessége, hogy földön, vízen és "levegőben" is bebarangolható. Az interaktív elemek segítségével játék a tanulás. A 15 méter magas kilátóból mesés panoráma tárul a látogatók elé. A tanösvénya vízen is folytatódik, lehet csónakázni a Hantoskerti holtágon.

Web

Ipolytarnóci lombkorona-sétány

Az Ipolytarnóci Ősmaradványok egyik új fejlesztéseként a természetvédelmi terület játszótere mellett egy lomb- sétány épült, amely igazi csemege a kalandvágyóknak. A kilátótorony, csúszda és a lombkorona ösvény biztosítás nélküli alsó szakaszán az általános előírásokat kell betartani, viszont a lombkorona sétány legfelső, hevederes szintje csak szabályozott keretben áll a látogatók rendelkezésére.

A mintegy 150 méter hosszan, és 8-10 méteres magasságban a fák lombjai közt húzódó, keskeny függőhidakból álló sétányon a látogatók hevederrel bebiztosítva fedezhetik fel a lombkoronában megbújó erdei vadvilág talajszintről nem látható mindennapjait. A lombkorona ösvényt csak azok vehetik felügyelet mellett igénybe, akik a helyszíni kiképzésen és a biztonsági előírásoknak megfelelnek.

A többszintes induló torony kilátóként is funkcionál, alsó szintjéből - szülői felügyelet mellett - a gyermekek csúszdán érkezhetnek le a játszótéri homokozóba, ráadásul a lombkorona ösvény behálózott középső szintjének szakasza is kipróbálható. A lombsétány alatti ösvény mentén a kisgyermekek állati lakhelyekre akadhatnak, méretükhöz igazított, mesterséges madárfészkekben, rókalyukban, és denevérbarlangban kereshetik a kalandokat. A nagy sikernek örvendő gyermek drótkötél- és akadálypályát csak 60 kg alatti testtömeggel rendelkezők vehetik igénybe.

(A Tuzson Lombkorona sétány 2017. júniustól műszaki okok miatt ideiglenesen zárva van.)

Web

Lombkorona- tanösvény és Sasfészek-kilátó - Lengyel-annafürdő

A Sasfészek-kilátóhoz kapcsolódik a 30 méter hosszú lombkorona tanösvény, amelyet 2015-ben adtak át. A legmagasabb pontja 9 méter. Interaktív szemléltető eszközökkel segít megismertetni az erdő élővilágát. Kicsi tó, piknikezőhely és erdei játszótér is található a helyszínen.

Web

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére