Jelenlegi hely

Zöldnek lenni trendi! Dobjuk ki a szemetest!

Minden kezdet nehéz. A kíváncsiság dolgozik bennünk, a szándék megvan, de ismeretek és útmutatás hiányában hajlamosak vagyunk eltévedni az úton, elveszni a dolgok sűrűjében, amit végül egy dolog követ: feladjuk.

Feladni viszont se nem bűn, se nem ördögtől való dolog. Mert a feladás magával hoz egy nagyon hasznos és értékes dolgot is: az újrakezdést. Nem sikerült? Nem baj! Majd legközelebb sikerülni fog! Legközelebb sem sikerült? Nem gond! Esély és lehetőség van még száz- ha akarod akár ezer is!

Ma abban szeretnék segíteni Neked, hogy találj pár olyan kapaszkodót, olyan inspiráló személyiségeket, ötleteket, programokat és ismeretanyagot, amelyek egy erős, szilárd alapot nyújthatnak mindennapjaid formálásához, tudatosabb és élhetőbb gondolkodásod kialakulásához.

Kezdjünk is bele!

A hulladékmentes élet egyik ikonikus alakja Bea Johnson, aki befőttesüvegével vált ismertté. Ő az ugyanis, aki családjával éves szinten annyi szemetet termel, ami elfér egy befőttesüvegben… Ne ijesszen meg senkit, és senki se akarjon egyből hasonló babérokra törni. Ez az eredmény hosszú-hosszú évek munkájának eredménye, és egy különleges életstílus felvállalásáé, ami -valljuk be- igen nehezen valósítható meg mai, fogyasztásra épülő társadalmunkban. Mindenesetre magyarul is megjelent könyve kellemes olvasmány, sok hasznos információt tartalmaz a témával kapcsolatban, segít gondolkodni, elmerülni a hulladékmentes mindennapok világában.

Kump Edina: környezetkutató, hulladékcsökkentési szakértő, a Hulladékmentes.hu alapítója. Környezettudatos életmódra tanítja mindazokat, akik könnyen alkalmazható, kipróbált módszereket keresnek a hulladékcsökkentés útján a teljesebb élet felé.  Online tanfolyamokat is szervez, blogján pedig milliónyi hasznos ötlet olvasható a kezdő szinttől egészen a profi no-waste ötletekig. 

Tóth Andi, egy gödöllői háromgyermekes édesanya, aki a környezettudatos háztartás elkötelezett híve, és aki mára egészen odáig fejlesztette bevált praktikáit, hogy könyvében, közösségi felületein és honlapján másoknak is hasznos, és alkalmazható tanácsokat ad egy élhetőbb holnap felé vezető úton. Legyen szó hulladékmentességről, vegyszermentes otthonról vagy tiszta kozmetikumokról- Andi utat mutat Neked!

Nagy Réka, aki Ökoanyu címmel hét évvel ezelőtt indította el a környezetvédelemre és fenntarthatóságra érzékenyítő rovatát a Nők Lapjában. Bár a rovat időközben megszűnt, a témák feldolgozását blogján és egyéb lapokban (Nők Lapja Egészség, Praktika magazin, Családi Lap)  folytatta. Négy könyvet írt, amelyek szintén fenntarthatósági kérdésekkel foglalkoznak, egyben az otthon is kivitelehezhető megoldásokat helyezik fókuszba. 

És az abszolút kedvencem:

A tudatos vásárlás, a terméktesztek, a méltányos kereskedelem, a közösségi mezőgazdálkodás és az ÖkoKörök koronázatlan királyai: a TUDATOS VÁSÁRLÓK EGYESÜLETE. Egy összetartó és innovatív közösség, akik segítenek Neked, ha:

- nem tudod, hogyan tehermentesíthetnéd háztartásod a káros anyagoktól.
- nem tudsz dönteni, melyik terméket válaszd.
- azt sem tudod, milyen szempontok alapján kellene döntened.
- elvesztél a bio címkék, környezetbarát hirdetések tömkelegében.
- helyi termelőtől vásárolnál, de vannak még megválaszolatlan kérdések.
- szeretnél tudatosabb lenni, de ötleted sincs, hogyan indulj el.
- szeretnéd, hogy valaki végre elmagyarázza, mik is azok az E-számok.
- támogatásra, erőre és közösségre vágysz.

Bármire is vagy kíváncsi, vagy ha csak az első lépést szeretnéd kézenfogva megtenni, akkor ne habozz: keresd a Tudatos Vásárlók Egyesületét! Biztos lehetsz benne, hogy a legjobb csapatot választottad!

Köszönöm, hogy velem tartottatok, és köszönöm azt a sok-sok üzenetet, amit Tőletek kapok.

Számomra is fontosak a visszajelzések, mert akkor tudok a legtöbbet segíteni, ha tudom, hogy a Ti életetekben mik a legnagyobb kérdések, mi okozza a legtöbb fejtörést, és mik azok a dolgok, amiknek megoldásában támogatást vártok. 

Ezért továbbra is arra biztatlak Benneteket, hogy osszátok meg velem gondolataitokat, kérdezzetek, javasoljatok- ötleteljünk együtt!

Szép hétvégét és jó böngészést kívánok:

-Bogi, az Imami hivatalos zöldítője-

Bátran elküldheted nekem a kérdéseidet, javasolhatsz témákat, de akár fényképeket, recepteket, saját praktikákat, sikertörténeteket is küldhetsz!
Lehetsz a rovat következő heti főszereplője, mindegy, hogy már régóta ezen az úton jársz, vagy lelkes (újra)kezdő vagy!
Együtt fogunk építkezni, egymástól fogunk tanulni, és egymást fogjuk motiválni egy élhetőbb holnap reményében. 

EZ JÓ, ÍROK BOGINAK!

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére