Jelenlegi hely

15 város várja az Európa-napra a családokat

Európa nap 15 városban május 1 - 14. között Békéscsabától Kaposvárig ingyenes gyermek- és családi programokkal.

Ingyenes programok, játékok, értékes nyeremények

Országszerte színes Európa-napi programokkal, nyereményjátékkal várja a családokat május 1. és május 14. között az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete, az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája és a Europe Direct tájékoztató hálózat.


 
Az Európa-nap története Robert Schuman 1950. május 9-én tett nyilatkozatáig nyúlik vissza. Az évfordulót az EU tagállamaiban Európa-napként, az európai béke és egység napjaként tartják számon. Az Európa-napokon Magyarország Európai Unióhoz történő csatlakozásának 18. évfordulójára is emlékezünk.
 
Az Európa-napok fő prioritásai az idei évben: az Ukrajnával való szolidaritás, az ifjúság európai éve, Zöld Európa és Digitális Európa. A jelenlegi válsághelyzetben rendezvényeinken hangsúlyosan jelenítjük meg az Európai Unió alapvető értékeit, a békét, az egységet és a szolidaritást, valamint az Ukrajnával való szolidaritásunkat is kifejezzük.
 
Az ingyenes gyermek- és családi programok mellett a rendezvényeken a Europe Direct irodák munkatársai tájékoztatást adnak az EU-val kapcsolatos más témákban is, legyen szó oktatásról, munkavállalásról, utazásról vagy az Unió céljairól.
 
A programot idén is kvízek, játékok színesítik. Az Európa-totót helyesen kitöltők között egy elektromos városi kerékpárt sorsolunk ki.

Az Európa-napi rendezvények helyszínei és időpontjai:

  • május 1., vasárnap – Békéscsaba (Széchenyi liget), Füzesabony (Városi Közpark)
  • május 6., péntek – Szombathely (Fő tér), Győr (volt Megyeháza előtti tér)
  • május 7., szombat – Szekszárd (Béla király tér), Kecskemét (Piaristák tere), Szolnok (Kossuth tér)
  • május 8., vasárnap – Somoskő (Várdomb), Budapest (Szabadság tér. Innen indul a Magyarország 18 éves EU-tagságát ünneplő, „18 év - 18 km” elnevezésű futóverseny is.)
  • május 9., hétfő – Debrecen (Jerikó utca - DSZC Beregszászi Pál Technikum előtti tér), Szeged (Ady tér  - SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ)
  • május 11., szerda – Miskolc (Városház tér)
  • május 12., csütörtök – Nyíregyháza (Szabadság tér)
  • május 13., péntek – Székesfehérvár (Halesz Sport Park - Budai út)
  • május 14., szombat - Kaposvár (Deseda tó, Fekete István Látogatóközpont)

További programokért klikk ide.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére