Jelenlegi hely

Augusztus 20. - Új helyszínről, az Erzsébet hídról is lőnek fel tűzijátékot

Ebben az évben új helyszínről, az Erzsébet híd északi járdájáról is lőnek fel tűzijátékot az augusztus 20-ai ünnepségen.

Ezt a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára jelentette be keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Vargha Tamás felidézte: augusztus 20-án az államalapítást, az államalapító Szent István királyt ünnepeljük, és azokra emlékezünk, akik a történelem során védték Magyarországot, a magyar államiságot, a magyar hazát. Hozzátette: az ünnepi rendezvényeket a Honvédelmi Minisztérium Nemzeti Rendezvényszervező Hivatala szervezi. Az ünnepi program augusztus 20-án 8.30-kor kezdődik a Parlament előtti Kossuth Lajos téren, ahol Áder János köztársasági elnök jelenlétében katonai tiszteletadás mellett felvonják Magyarország lobogóját. Ezután a honvédtisztjelöltek avatása következik, köszöntőt mond Simicskó István honvédelmi miniszter, ünnepi beszédet pedig Áder János államfő.

Délelőtt 10 órától délután 6 óráig idén is lesz parlamenti nyílt nap, ennek keretében egész nap ingyenesen lesz látogatható az Országház, és bárki megtekintheti a Szent Koronát.  A látogatók a Szent Koronának is helyet adó Kupolatermet, valamint a Díszlépcsőházat nézhetik meg.  Az államtitkár megjegyezte: az elmúlt években egyre nagyobb tömegeket vonz ez a rendezvény, ezért a sorban állók türelmét és megértését kérte.

Napközben gyermekprogramok, családi programok, koncertek várják az érdeklődőket a Clark Ádám téren, 17 órától pedig ünnepi szentmise lesz a Szent István-bazilikánál, ezt a hagyományos ünnepi körmenet követi.    

Az esti tűzijáték - amelyet a közmédia élőben közvetít majd - a helyszínen az Erzsébet híd és a Lánchíd közötti rakpartszakaszokról figyelve lesz a leglátványosabb. A látvány impozánsabb lesz a tavalyinál, az aláfestő zene pedig Szörényi-Bródy: István, a király című művéből lesz.

Elsődleges látványterületnek ajánlotta a Vígadó előtti területet, a budai oldalon pedig a Várkert Bazár és a Clark Ádám tér közötti szakaszt. Ebben az évben új helyszínről, az Erzsébet híd északi járdájáról is lőnek fel tűzijátékot.
Az államtitkár hangsúlyozta: a legfontosabb a programokon részt vevő emberek biztonsága. Úgy fogalmazott: napjainkban a biztonságba vetett hit megingott, ezért ilyen nagyszabású rendezvényen minden eddiginél jobban ügyelnek majd arra, hogy mindenki gondtalanul vehessen részt a rendezvényeken.
Kitért arra is, hogy a katasztrófavédelem, a meteorológiai szolgálat, a mentőszolgálat, a rendőrség is képviselteti magát az operatív törzsben, amely már reggel 7 órakor megkezdi munkáját. Hozzátette: veszélyhelyzet esetén a közönséget időben, hangosbemondón keresztül értesítik arról, merre hagyhatják el a helyszínt. Új elem, hogy ezúttal a közvilágítást nem kapcsolják le a tűzijáték idején.

Vargha Tamás kiemelte: továbbra is érvényben van a március óta elrendelt terrorkészültség, ezt nem változtatta meg a kormány a nizzai támadást követően, ugyanakkor a kormányfő utasítást adott Pintér Sándor belügyminiszternek a hazai, jelentős tömegeket vonzó rendezvények fokozott védelmére. Ennek érdekében a rendezvények megközelítési útvonalán fokozott rendőri jelenlét várható, és egyes járművek mozgását korlátozhatják. Az államtitkár hangsúlyozta: a változó biztonsági környezetben minden, amit a kormány tesz, a magyar emberek biztonságát szolgálja, így lesz ez augusztus 20-án is.
Szabó László, a Nemzeti Rendezvényszervező Hivatal főigazgatója ugyancsak a programokat ismertetve azt hangsúlyozta: minden eshetőségre felkészültek annak érdekében, hogy az emberek biztonságban ünnepelhessenek.
Lupsán István, a Pyro-1 Kft. ügyvezetője arról beszélt, hogy a tűzijáték a hagyományoknak megfelelően 21 órakor kezdődik. A tűzijáték összesen 21 ezer látványeffektet tartalmaz, a telepítése augusztus 13-án kezdődik és hat napon át tart majd.
A látványról szólva azt mondta: a tűzijáték színeiben a piros-fehér-zöld látványblokkok mellett az Európai Uniót jelképező kék és sárga elemek lesznek láthatóak, valamint a kék szín szimbolizálja még a Duna folyót, a fináléban pedig az ezüst és arany színek a Szent Koronát. Kísérőzeneként az István, a király című rockopera újrahangszerelt részletei lesznek hallhatók a 2008-as A Társulat előadóinak tolmácsolásában.
Külön kiemelte a tűzijáték vezérlését, amelyet a legkorszerűbbnek és legbiztonságosabbnak nevezett. Ismertette: századmásodpercnyi pontossággal tudják indítani a rendszert, ugyanakkor annak legfontosabb eleme az azonnali leállíthatósága. A tűzijáték egyetlen gombnyomással leállítható, akár bizonyos részeit is meg tudják állítani.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére