Jelenlegi hely

Május 25-től nyitják az ovikat és a bölcsiket, tantermi iskola már nem lesz

Nagyon jó hírünk van, Dr. Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár ma bejelentette a Facebookon: újraindulnak az óvodák, bölcsődék, a digitális munkarend azonban marad. Íme a részletek!

Újraindul az élet az óvodákban, bölcsődékben jövő héttől

Dr. Maruzsa Zoltán a Facebook oldalán elmondta, mindenki arra vár, hogy megtudjuk, hogyan zárjuk a tanévet. Megszülettek az ezzel kapcsolatos döntések:

Mivel a járványveszély mértéke érdemben csökkent, az óvodák és a bölcsődék vidéken, május 25-től, a fővárosban pedig június 2-tól visszatérnek a normál működési rendhez. 

  • Az intézményeknek külön igazolások nélkül is fogadniuk kell a gyermekeket.
  • A nyár folyamán egy intézmény legfeljebb két hétre állhat le.

A digitális munkarend nem áll le

Hozzátette, hogy a tapasztalatok szerinti digitális munkarend jól működik, ezért a tanév végéig, azaz június 15-ig érvényben marad, a tanév hossza nem változik.

Június 2-től azonban engedélyezik a pedagógusok és tanulók oktatási célú találkozását, kiscsoportos konzultációk, illetve egyéni felkészítők tartását. Ezen kívül engedélyezik a pedagógia szakszolgálati feladatok ellátását is.

Megváltoztatják a gyermekfelügyelet rendjét

Június 2-tól változik a gyermekfelügyelet rendje: valamennyi iskolában meg kell szervezni az adott intézménybe járó gyermekek felügyeletét. A gyermeket, tanulókat külön feltételek és igazolások nélkül fogadni kell. Ezt a gyermekfelügyeleti rendet az iskoláktól június 26-ig kérik megszervezni és fenntartani.

A felügyeletben résztvevők számára június 2-és 15. között, elsősorban felzárkóztató, a tanulásokat támogató tevékenységek szervezendőek, június 16 és 26. között a következő tanévre való felkészülésre kerülhet sor.

Intézményi hatáskörben a napközis táborok is engedélyezettek

A nyári táborok kapcsán még zajlanak az egyeztetések ezekről a jövő héten adnak tájékoztatást.

Tanévzárók és ballagások

Arra kérik az intézményeket, hogy ne szervezzenek tömeges záró rendezvényeket, de ettől el lehet térni, kisebb, hagyományostól eltérő tanévzárót, ballagást meg lehet szervezni!

A videó teljes egészében itt megtekinthető:

- Kaposvárimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az évrendező füzet segít rendet tenni az életedben

Évrendező munkafüzet 2024/2025: zárd le az előzőt és tervezd meg az újat!

Zárd le 2024-et. Tervezd meg 2025-öt. Az évrendező segít. Egy zseniális találmány, hogy 2025 végre a Te éved legyen!
Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére