Jelenlegi hely

MÁS, mint a többi!

Ő valahogy más, mint a többiek – halljuk az értékelést a pedagógusoktól, a többi szülőtől, és a más szó rögtön negatívan cseng a fülünkben. Összeszorul a torkunk, mintha egy szomorú diagnózist hallottunk volna a gyerekünkről, és rögtön elfog a kétségbeesés: most akkor mit tegyünk? Ha más a gyerekünk, másképp neveljük? Másképp szóljunk hozzá? Más iskola való neki? Más oktatás? Ezekre a kérdésekre is választ keresünk a MÁS, mint a többi – gyerek, tanulás, iskola MÁS szemszögből című interaktív konferencián november 19-én.

Valóban létezik más gyermek?  

Wéber Anikó, író, pedagógus, Az osztály vesztese könyv szerzője szerint inkább az átlagos gyerek az, aki hús-vér valójában nem is létezett soha. Csupán kitaláltunk egy átlagos nevű kategóriát, amelybe szeretnénk minél több gyermeket beilleszteni, hogy aztán könnyebb legyen őket megérteni, tanítani, nevelni. Sokukat sikerül is bepréselni ebbe a kategóriába, míg mások valahogy kilógnak belőle, vagy öntudatlanul is lázadnak ellene. De aki kilóg, az se nem rosszabb, se nem kevesebb, mint a többi. Valójában ugyanis minden gyermek egyedi, minden gyermek más. Mindenki különleges. Mindenkihez külön nyelv kell, mindenkit más módszerekkel lehet motiválni.

Akkor mégis hogyan és mit ...?

Akkor mégis hogyan fedezhetjük fel, ki miben tehetséges? Mit tegyünk, ha egy kicsi nem tud beilleszkedni az óvodai, iskolai közösségbe? Ha magatartási problémákkal küzd? Hogyan segítsünk kibontakoztatni képességeit és megmutatni neki: ő nem más, hanem különleges valamiben? Ezekre a kérdésekre egyedül nehéz választ találni. Jó volna, ha a pedagógusok, a szülők, a pszichológusok együtt beszélhetnék meg dilemmáikat, észrevételeiket, problémáikat. Együtt könnyebb utat találni – ebben segít a MÁS, mint a többi – gyerek, tanulás, iskola MÁS szemszögből című interaktív konferencia is november 19-én a Gazdagréti Közösségi Házban.

MÁS, mint a többi! 

A november 19-ei délelőtt folyamán a meghívott pedagógus és pszichológus szakértőkkel találkozhatnak a vendégek, akik nem csak az előadóknak, hanem egymásnak is elmesélhetik élményeiket, tapasztalataikat. Az oktatási, nevelési problémákra a megoldást közös párbeszéddel és egymás támogatásával találhatjuk meg. A cél ugyanis közös: szülőként és pedagógusként egyaránt azt szeretnénk, ha a gyerekek boldogan, egyre nagyobb tudással és számos élménnyel gazdagodva nőnének fel, megtalálva saját álmaikat, tehetségüket, céljaikat.

A konferencia részletes programja

Bővebb információ és jegyrendelés ITT.
 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére