Jelenlegi hely

Petíció a természetes szülés referencia intézményéért

„Természetes szülést a kórházban” címmel indítottuk el szintén kisgyermekes barátnőimmel ezt a petíciót. Hármunknak összesen 10 gyermeke van, akiknek köszönhetően jó sok szülészetre betekintést nyertünk: szültünk Budapesten: Szent Margitban, Szent Istvánban, I. sz. Női Klinikán, Szent Imrében, illetve még Németországban és Angliában is.

Kipróbáltuk a medikalizált szemléletű szülést, majd mindent megtettünk, hogy természetes szülés/születésben dolgozó orvosokkal/szülésznőkkel/bábákkal hozhassuk világra a többi gyermekünket.

Megéltük a különbséget e két szemlélet között, így bizton állíthatjuk, hogy mind az anyának, mind a babának meghatározó, hogy ha az állapotuk megengedi, akkor beavatkozásoktól mentesen, a szülés természetes ritmusát tiszteletben tartó, intim környezetben és bánásmódban részesüljenek. Jelen pillanatban nem lehet ilyen szemléletű kórházat találni Magyarországon.

Itt az idő, hogy felemeljük szavunkat azokért az anyákért, akik nem vállalják/vállalhatják az otthonszülést, ugyanakkor fontosnak tartják, hogy saját testi és lelki képességeiket figyelembe véve kísérjék a szüléseiket. A szülés/születés életet meghatározó élmény!

Szeretnénk ezzel a petícióval megmutatni, hogy erre a referencia intézményre van társadalmi igény, ezért kérünk minden anyát, apát, nagymamát, nagypapát, leendő anyákat, apákat és mindenkit, aki fontosnak tartja az anyák választási szabadságát, hogy aláírásával támogassa petíciónkat! Sokan együttesen elérhetjük, hogy az egészségügyi kormányzat tegyen azonnali lépéseket annak érdekében, hogy:

  • a szülészeteken maradéktalanul tartsák be a WHO ajánlásait,
  • megszülessenek a kórházi természetes szülészeti ellátás jogi szabályai és egészségügyi protokollja,
  • legyen ilyen irányú orvosi és szülésznői képzés az egyetemi tanulmányok során,
  • valósuljon meg a természetes szülés referencia intézete, azaz a Minisztérium jelöljön ki egy erre megfelelő intézményt a meglévő kórházak közül!

Ne legyenek hátrányos helyzetben azok a szülészeti szakemberek, akik a természetes szülést fontosnak tartják, értünk, gyermekeinkért dolgoznak!

2014. december 19. óta 3500-an támogatták már kezdeményezésünket. Reméljük, hogy ennek az ügynek a fontosságát sokan felismeritek és csatlakoztok hozzánk! Támogatásodat a leendő szülő nők és születendő babák nevében is köszönjük!

Aláírásommal támogatom a petíciót!
 

 

Bakonyi Márta, Entz Sarolta, Lotz Gabriella

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére