Jelenlegi hely

Étrend várandósság alatt - beszéljünk a terhességi cukorbetegségről

Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás és az ezáltal megvalósított helyes tápanyagbevitel, vitamin-és ásványi anyag fedezet elengedhetetlen az egészséges magzat fejlődéséhez. Ezek mind megvalósíthatók akkor is, ha a kismamának a várandósság előtt már valamilyen betegsége volt – például gyulladásos bélbetegség, táplálék allergia vagy intolerancia, inzulin rezisztencia vagy túlsúly, elhízás.

Az étrendet illetően fontos leszögezni, hogy ebben a kilenc hónapban nem kettő helyett, hanem kettőért étkezünk! A mértékletesség és a változatosság jegyében segít a dietetikus kialakítani egy számodra ajánlott, egészséges, változatos, kiegyensúlyozott étrendet.

Táplálkozz okosan! Tudd meg, a trimeszterek alatt mire van szüksége a babádnak és Neked!


Ha a várandósság 24-28. hetében elvégzett szűrővizsgálat során terhességi cukorbetegséget állapítottak meg nálad, a megfelelő étrend kialakításához ne késlekedj dietetikustól segítségét kérni!

Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a szénhidrát-anyagcseréd biztosan rendeződhessen a várandósság hátralévő idejében és a szülést követően.

Emellett a szülési komplikációk rizikója is csökkenthető ezáltal: extrém születési súly miatti császármetszés, a szülés előre tervezett időpontjánál hamarabb történő megindulása.

Mennyi a napi ajánlott szénhidrátmennyiség amit tartanom kell? Mit egyek az étkezések alkalmával? Van olyan, amit kerüljek inkább? Mely élelmiszerek tartoznak a lassú, melyek a gyorsan felszívódó szénhidrátok csoportjaiba? Miért fontos figyelembe venni ezt? 

A konzultáción biztosan választ kapsz ezekre a kérdésekre, és bátran tedd fel azokat a kérdéseidet is, amelyek már régóta foglalkoztatnak! 

Habár a diétában nagy hangsúlyt kapnak a szénhidrátok, táplálkozásunk más fontos elemeiről (például fehérje, zsír, vitaminok, ásványi anyagok, rostok, antioxidánsok, folyadékbevitel) is beszélünk, hogy változatos, egészséges, kiegyensúlyozott étrendet alakítsunk ki számodra, mely az esetleges társbetegségeket (gyulladásos bélbetegségek, túlsúly/ elhízás, epebetegség, táplálékallergia- intolerancia) figyelembe veszi.
 

A tanácsadáson megbeszélésre kerül: 

  • Ajánlott napi szénhidrát mennyisége
  • Étkezésekre lebontott szénhidrát mennyisége és minősége
  • Lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátok csoportjai
  • Szénhidrátszámolás menete
  • Fehérjék, zsírok, vitaminok, ásványi anyagok, rostok, antioxidánsok szerepe
  • Napi folyadékbevitel mértéke
  • Ajánlott és kerülendő nyersanyagok
  • Sütési, főzési tippek
  • Receptötletelés
  • Higiéniai szempontok
  • Mire figyelj bevásárláskor
  • Közösen összeállított mintanap 

A dietetikai tanácsadásra vidd magaddal orvosi papírjaidat, legfrissebb laborleleted! A tanácsadás előtti napokban vezess táplálkozási naplót! 
Ezáltal (a táplálkozási szokásaidba belepillantva) sokkal egyénre szabottabb tanácsok adhatóak majd!

Nagy Nóra Zsófia
dietetikus
Táplálkozz okosan!
- Monorimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére