Cser-Palkovics András polgármester a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a 2013-as Szent István Emlékévben számos olyan kiadvány jelent meg óvodások és iskolások számára, amely kifejezetten kapcsolódott az Emlékévhez. „Szerencsére ezek fogadtatása jónak bizonyult, és ezért gondoltuk úgy, hogy néhány kiadványt ismételten megjelentetünk, és néhány újjal pedig gyarapítjuk a rendelkezése álló készletet. Ezek mind olyan kiadványok, amelyek erősítik gyermekeink Székesfehérvárhoz való kötődését. Valamennyi alsó tagozatos diák kézhez vehet a tanév első hetében egy olyan mini csomagfüzetet, amelyen a város négy sikeres csapatsportágának két-két híres fehérvári sportolója található a borítóján.
A „Barangolás Székesfehérváron, a királyok városában - útikalauz és munkafüzet”, a Gyöngyvirág Óvoda gondozásában megjelent kiadványt idén a város 1400 nagycsoportosa kapja meg. A tavalyi évben az alsó tagozatosoknak ajándékozott „Kincses Képeskönyv - Székesfehérvár”, amely tíz fejezeten át, az alapítástól napjainkig mutatja be Székesfehérvár történelmét olvasmányosan, idén a város több mint ezer első osztályosának könyvtárát bővíti majd.
A Hétvezér Általános Iskola készítette a 2013-as Szent István Emlékév tiszteletére a „Kincskeresés a királyok városában” című, 10-12 éveseknek szóló történelmi munkafüzetet, amelyet az idén mintegy 1100 negyedik osztályos általános iskolás vehet kézbe. A Koronás Park adottságait kihasználva pedig a „Szent Imre serege” történelmi képregényt 11 ezer, 7-8. osztályos és középiskolás diáknak juttatnak el.
A papíralapú kiadványokon túl megjelent az „Emlékül az Emlékévről” 2013 Plusz DVD, amely a 2013-as Szent István Emlékévről, annak kiállításairól, valamint történelmi hátteréről szól képekkel, videóval, dokumentumokkal, amit valamennyi oktatási intézmény megkapja Székesfehérváron.
Székesfehérvár iskolaváros, így kulcsfontosságú az a szerepvállalás, amit az önkormányzat véghezvitt az előző és az idei évben is. Ezek a kiadványok is tovább erősítik a város és a diákok közötti kapcsolatot – mondta Török Szabolcs a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Székesfehérvári Tankerületének igazgatója. „Az állami fenntartó hatáskörébe 18 alapfokú és 12 középfokú oktatási intézmény továbbá tagintézményeik tartoznak. A Nemzeti Alaptanterv és a kerettantervek kiemelt feladatként jelölik meg a helytörténetet, a honismeret oktatását a nevelőmunka során. Ezt alátámasztandó olyan kiadványok birtokába jutottak az Emlékévben és idén is a tanulók, amelyek valóban erősítik az ő kötődésüket történelmi fővárosunkhoz, Székesfehérvárhoz. Úgy gondolom, hogy az osztályfőnöki órákon a sajátos szintetizáló, rendszerező módszerrel, továbbá a történelem órákon is kiemelt feladatként a helyi értékek megismertetése valamennyi pedagógus kollégámnak alapvető feladata.”