A veszteség feldolgozásának folyamata lassú, fájdalmas, mégis életbevágóan fontos!
A rettegett alopecia a világon milliókat érintő kellemetlenség. És nemcsak fizikailag. Kevesen, keveset beszélnek arról, hogy a hajhullás milyen lelki következményekkel jár. Márpedig ez az egyik olyan téma, ami sokkal több figyelmet és odafordulást érdemelne világunkban.
A haj elvesztése fizikai értelemben nem jár fájdalommal. Viszont a hiány, ami a hajszálak után marad nem testi szinten a legkínzóbb. Lelkileg nagyon nehéz megemészteni ezt a folyamatot. Főleg, hogy a köztudatban élénken élnek az olyan jellegű hitrendszerek, mint például hogy a hajkorona a szépség kulcsa. Magyarul akinek a haja nem éppen olyan, mint amilyenről a legtöbben álmodnak, már el is búcsúzhat a szépségtől, akár fiatal korában… Persze, hogy nem! De akik igazságként kezelik az életükben a fent emlegetett elgondolást, számukra feldolgozhatatlan sokkot jelent a hajhullás megtapasztalása. A rejtegetés, sőt rejtőzködés ezen a ponton szokott felbukkanni, mint megküzdési stratégia. Pedig ez nem megoldás. Nem megoldás a beletörődés vagy az elkeseredés sem. De az teljesen természetes, hogy a veszteség lelki megemésztést igényel. Enélkül ugyanis akadályozott, illetve talán nem is lehetséges a továbblépés.
Számtalan kezelési módszer létezik, amelyek a hajhullás megakadályozásában, egyúttal a hajnövekedés serkentésében az élen járnak. De mindenekelőtt a lelki egyensúly megteremtése a cél, ami után minden egyes lépés könnyedebbé válhat.
A látszat néha csal
A pikkelyszerű tünetekkel felbukkanó, sokak által ismert seborrhea első ránézésre olyan, mintha pikkelysömör, vagy épp valamilyen allergiás reakció lenne. Ám egyik sem. A betegség gyulladásos folyamatok következtében jön létre, és a terápiája főleg a viszketés megszüntetésére, a faggyútermelés kontrollálására és a fejbőr tisztán tartására irányul.
A fotó forrása:
ShotPrime Studio/ Shutterstock.com
Szponzorált tartalom