Jelenlegi hely

Hogyan hozd formába magad szülés után?

A gyermekáldás az egyik legcsodálatosabb dolog, ami az életben történhet velünk. Azonban a várandósság hátulütője, hogy az alakunkra nem feltétlen van a legjobb hatással. Sok fiatal anyuka hajlamos elhagyni magát a szülés után. Ez viszont sokszor abból akad, hogy nem tudják, hogyan kezdenek neki az edzésnek vagy a diétának. Az interneten számtalan csodadiétát találhatunk, amik bizony nem feltétlen működőképesek – emiatt viszont hamar elvehetik az ember kedvét. Hogyan érdemes belevágnunk tehát?

Felejtsük el a csodadiétákat!

Nagyon szépen hangzik, mikor a marketinges szakemberek különféle csodatermékeket próbálnak eladni nekünk, amik majd aztán jól lefogyasztanak. A baj csak az ezekkel, hogy nem működnek. A csodadiétákkal is ugyanez a helyzet. A legfontosabb lépés tehát, hogy egyszer és mindenkorra véssük az eszünkbe: nem léteznek fogyasztó anyagok! Fogyni csak és kizárólag kalóriadeficittel lehet, tehát ha kevesebb energiát viszünk be az étkezéssel, mint amit elhasználunk a nap folyamán. Ezen felül pedig csökkentetnünk kell a bevitt szénhidrát mennyiségét – hiszen ez az, amit a szervezetünk zsírként elraktároz.

Mozgás nélkül nem megy

A legnagyobb hiba, amit a varázslatos interneten olvasható diéták figyelmen kívül hagynak, az a megfelelő testmozgás. Ehhez nem szükséges feltétlen konditerembe járnunk, akár otthon saját testsúllyal is nagyszerűen leedzhetjük minden porcikánk, de az sem árt ha egy szobakerékpár vagy evezőpad bekerül a lakásban a sarokba. Számtalan különféle edzéstervet találhatunk az interneten körülnézve – viszont ezek esetében is a szakszerű forrásokra érdemes hagyatkoznunk. A legfontosabb azonban a rendszeresség, illetve a fokozatosság elvének betartása. Ne akarjunk azonnal több órát folyamatosan edzeni. Sokkal többre megyünk vele, ha a rendszeresség kialakítására törekszünk, és először csak 15-20 perce korlátozzuk az edzéseink időtartamát. Már ennyi mozgás is hatalmas segítséget jelenthet a diéta mellé – később aztán pedig lehet növelni az intenzitást.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére