Jelenlegi hely

A természet hangjai és színei a Füvészkertben

A Füvészkert kapuja jelenleg zárva van, de a virtuális sétákon megnézhetjük a csodaszép növényeket és megismerhetjük a kertet.

Az ELTE botanikus kertje, a Füvészkert Budapest VIII. kerületében, a Klinikák megállótól 10 perc sétára található. Ismertségéhez hozzájárult, hogy Molnár Ferenc regényében, A Pál utcai fiúkban a pálmaháza nyújtott búvóhelyet Nemecsek Ernő és barátai számára.

A kert talán legfőbb nevezetessége az országban első és sokáig egyetlen Victoria-ház, de büszkeségei közé tartoznak a kert legöregebb fái, mint például a 150 évnél is idősebb páfrányfenyők, vagy az orchidea- és a több száz fajt bemutató kaktuszgyűjteménye, akárcsak az Ausztrál-ház és a hatalmas tavirózsák.

Egzotikus növények is találhatóak itt: pálma, aloe vera, kávé, papaya, avokádó, sárkánygyümölcs. Évszázados fák, 85 veszélyeztetett hazai faj bemutatása, több mint 230 éves múlt. A látogatók kellemes környezetben megismerkednek a növényvilág csodáival.

A Füvészkert története az 1700-as évekig nyúlik vissza. Az intézmény feladata a védett növények megőrzése, a meglévő gyűjteményének gondozása és a lehetőségek szerinti bővítése.

Virtuális séta

Amikor újra nyitva lesz a kert érdemes ellátogatni ide, járni az évszázados fák között, de addig is nézzétek meg ezeket a videókat:

A természet hangjai a Füvészkertben

A budapesti Füvészkert

Trópus Józsefvárosban: Viktória ház a Füvészkertben

Legszebb Füvészkerti Emlékek pályázat

Amíg a Füvészkert zárva tart, arra kérik a látogatókat, hogy osszák meg a Füvészkerthez köthető legszebb emlékeiket: fotókat, történeteket (pl. osztálykirándulás, esküvő, séta, családi fotóalbum). A legszebb emlékekből egy kültéri információs táblát készítenek: „Látogatóink legszebb emlékei” címmel és online emlékalbumot állítanak össze. A pályázat részleteit ITT találod.

ELTE Füvészkert, 1083 Budapest, Illés utca 25.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére