Jelenlegi hely

Ha a párod bántana, tudnád kihez fordulj segítségért?

Van hova fordulniuk a kapcsolati erőszak áldozatainak! Erre hívja fel a figyelmet az Ökumenikus Segélyszervezet új országos kampányában.

A szeretet nem árt

Mindannyian a jelzőrendszer tagjai vagyunk, mert senki nem nézheti tétlenül, ha kapcsolati bántalmazást lát. A kapcsolati erőszak minden formája elfogadhatatlan, ugyanakkor ha valaki áldozattá vált, annak tudnia kell, van segítség, van hová fordulnia.

Ismét kampányt indított az Ökumenikus Segélyszervezet a kapcsolati erőszak áldozatainak védelmében az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával. A már jól ismert „a szeretet nem árt” jelmondat azt üzeni: egy kapcsolatban semmi sem teszi elfogadhatóvá az erőszakot.

A kampány a szemléletformáláson túl gyakorlati segítséget is kíván nyújtani a aszeretetnemart.hu weboldalon elérhető információkkal és online tanácsadással a kapcsolati erőszak érintettjeinek. Elérhető, rugalmas szolgáltatásokra van szükség és azt is biztosítani kell, hogy a bántalmazott anonimitásban maradhasson, amíg akar, ezért működtetnek online vagy telefonos tanácsadást is.

Előzzük meg a bajt!

„A napjainkban újra és újra a címlapokra kerülő megdöbbentő esetek is megerősítik: nem lehet eleget hangsúlyozni, milyen fontos a szemléletformálás, a megelőzés és a segítségnyújtás! Az elmúlt években folyamatosan fejlődött az ellátó rendszer és bár még sok feladat van előttünk, azt kimondhatjuk: van hova fordulnia segítségért, akit bántanak.

Az egyre szélesedő ellátó rendszerben kiemelten fontos az együttműködés a szereplők között. Fontosak az áldozatsegítő központok, a krízisambulanciák, a krízisközpontok, menedékházak.

A legfontosabb pedig, hogy akik fenyegetve érzik magukat vagy áldozattá váltak tudják, hogy van hova fordulniuk segítségért, és hogy hol milyen segítséget kaphatnak. Életmentő lehet, hogy az áldozatok időben segítséget kérjenek!” - mondta Rácsok Balázs témaszakértő, az Ökumenikus Segélyszervezet szociális igazgatója. 

"A Segélyszervezet célkitűzése, hogy a következő hetekben minél többekhez eljusson az információ, hogy hova fordulhatnak, ha kapcsolati erőszakot tapasztalnak. Február 17-től a forgalmas budapesti Móricz Zsigmond körtér egyik villamosmegállójába egy interaktív köztéri plakátot helyeztek ki, mely egy kérdéssel kívánja elgondolkoztatni a járókelőket: „Ha a párod bántana, tudnád, kihez fordulj segítségért?” - ismertette a kampány részleteit Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet kommunikációs igazgatója.

A kampányban plakátokon és hirdetéseken túl nagy szerepe lesz a közösségi médiának is, ahol bekapcsolódnak a segélyszervezet önkéntes sztárjai is. A hírességek saját közösségi média felületeiken posztolják majd a kérdést, illetve felhívják követőik figyelmét arra is, hogy hol találnak információkat az elérhető segítségről.

Vedd észre a jeleket!

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat 06 80 20 55 20-as telefonszámán éjjel-nappal kérhető segítség.

A segélyszervezet célja, hogy segítséget nyújtson fiataloknak és szülőknek is abban, hogy minél hamarabb észrevegyék, ha valami nincs rendben a családjukban vagy a párkapcsolatukban, felismerjék a kapcsolati erőszakra utaló jeleket, és minél előbb forduljanak szakszerű segítségért.

A honlapon bemutatják a kapcsolati erőszak különböző formáit, jeleit, ill. hogyan lehet időben észrevenni, ha valami nincs rendben. Van lehetőség segítséget kérni, ha bajban vagy: vészhelyzetben azonnali segítséget kérhetsz telefonon az OKIT-tól; a Segélyszervezet szakértőitől név nélkül kérhetsz online tanácsokat; vagy felkeresheted személyesen valamelyik krízisambulanciánkat.

Második éve szerveznek prevenciós programokat középiskolás diákoknak. A program által használt dokumentációk a Szakembereknek menüpont alatt tölthetőek le. Hova fordulhatok? - A megfelelő segítség elérése kulcsfontosságú, amikor veszélyben, nehéz helyzetben vagyunk. A megfelelő információ ismeretében tudunk helyes döntést hozni, illetve megtenni a következő lépést.

További információ

Forrás: Ökumenikus Segélyszervezet

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére