Jelenlegi hely

A magolás ideje lejárt – élmény kell a tanuláshoz!

"Az oktatás célja nem az, hogy befejezett tudást adjon, hanem az, hogy szilárd alapot teremtsen a továbbhaladásra.” – vallotta a méltán világhírű Öveges József professzor, aki messze földön híres volt gyakorlatorientált oktatási módszeréről.

A XX. század oktatási forradalmára, a Magyar Televízió 100 kérdés című műsorának főszerkesztője volt, 135 alkalommal szerepelt nagysikerű sorozataival. Szórakoztatva mutatta be játékos, a jelenségek lényegének megértését segítő kísérleteit, s a magyarázat közben maga is fellelkesült. Hitt az élő szó hatásában, a tanári magyarázat erejében. Mindig a közönség helyébe képzelete magát, csak azt mondta el, amit maga is szívesen hallott volna. Népszerűvé vált, a “fizika varázslójának” nevezték.

 

Ma is kellenének ilyen szemléletű tanárok és szülők is, hisz a kíváncsiságot otthonról is hozhatjuk, sőt. Az élmény alapú oktatás visz előre. Az ország legnépszerűbb történelem tanáraként emlegetett Jocó bácsi, alias Balatoni József naponta oszt meg hasznos tanulási tippeket a Jocó bácsi világa facebook oldalán. A lényeg a „hogyanban” rejlik.

Lehet úgyis történelmet tanulni, hogy bemagoljuk, de azt szinte azonnal elfelejtjük, vagy úgyis, hogy ha a lövészárkokról tanulunk, akkor megépítjük a barikádokat az osztályban a padokból és krétaháborút hirdetünk. Ezek után már minden diák boldogan keres idevonatkozó tartalmakat az okostelefonján és kérdez, mert a diák kérdezzen.  A mai diákok már pár kattintás utána kiderítenek minden eredményt, de a felfedezés örömét nem élik meg. Ebben segíthet a Da vinci Learning TV csatorna Pofonegyszerű című filmje (Vetítés: 2017. febr. 26. 19:30), ahol a kortársaktól tanulhatják el a gyerekek a műhelytitkokat.

fupr_5_pofonegyszerukep

Az Emmy Kids Award díjas sorozat – mely először látható magyar nyelven, s a Da Vinci Learning csatorna műsorán debütál –  minden epizódjában egy gyermek más-más országból érdekes kísérleteket és jelenségeket mutat be. Hogy készül a mágnes? Mi az a gravitáció? Mitől lebeg a műanyag? A tudományos kísérletek otthon is elvégezhetők! 

Iwan Hollandiából, Amanda Svédországból, Sebastian Chiléből, Aung Myanmarból és még sok más műsorvezető tanít érdekességeket a bennünket körülvevő világról. És ha a fantáziánk beindul, akkor irány a Da Vinci pizsamaparti sorozat, ahol szakemberek segítségével ismerkedhettek meg különböző tematikákkal az ottalvós helyszíneken. Természet, űrkutatás, történelem, csillagászat, filmezés … Felfedezés gomb ON! Kérdezzetek és keressétek meg a megfelelő válaszokat!

Kép:  Raynnan Francia Guayana-ból imád rakétákat építeni. Készítsük el a legegyszerűbbet, papírból. Zárjuk le egy henger végét. Húzzuk fel egy szívószálra, és fújjunk erősen bele. Milyen messze repült? Ha az űrbe, vagy majdnem az űrbe szeretnéd eljuttatni, készíts kilövő állomást, mondjuk pumpából.

Forrás: Felelős Szülők Iskolája

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére