Jelenlegi hely

Százezer letöltésnél tart a Videotanár

Egyre többen használják megelégedéssel a Videotanárt, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a letöltések száma elérte a bűvös 100 000-es számot az oldalon: www.videotanar.hu. A középiskolai felvételikre készülve is nagy segítséget nyújthat a kezdeményezés.

Vadonatúj, a felső tagozatos tananyagot teljesen átfogó videotárral felvértezve áll a felvételi időszak elé a Videotanár. A már nem új keletű, de folyamatosan fejlesztett, javított és bővített tudástár az iskolákból érkező pozitív visszajelzések mentén haladva továbbra is arra hivatott, hogy a digitális kor körülményeinek és követelményeinek megfelelve segítse a diákokat a kötelező tananyag elsajátításában, továbbá egyéni kíváncsiságuk maradéktalan kielégítésében. És mindezt teljesen ingyen.

Lehet érdekesen

Noha a Videotanár kitalálói és életre hívói hangsúlyozzák, hogy kezdeményezésük nem kiváltja vagy helyettesíti, sokkal inkább kiegészíti az iskolai feladatokat, jól látszik, hogy egyre többen élnek annak lehetőségével, hogy adott tananyagrészt minél érdekesebben, lényegre törőbben, az audiovizuális lehetőségeknek köszönhetően könnyebben, megjegyezhetőbben sajátítsák el. Az oldalon tematikus rendezésben megtalálható mintegy 800 oktató videó szakemberek közreműködésével és lektorálásával készült, mindenben megfelel az oktatási követelményeknek, mégis szórakoztató, közérthető, olykor igen látványos formában tálalja az 5-8. osztályos tananyagot.



Idősebbek is elkezdhetik

A gyerekek köreiben egyértelmű a Videotanár sikere és használata, ám a környezetükben élő, értük felelősséget vállaló felnőtteknek is hasznos. Tanárok alkalmazhatják az órákon, kiadhatják otthoni feladatnak, használhatják korrepetálásra, fejlesztésre. A szülők, sőt nagyszülők pedig felfrissíthetik tudásukat, felvehetik vele az aktuális követelményrendszer fonalát, új ismeretekre tehetnek szert, így segítve nehezebben tanuló, lemaradó vagy pusztán rendkívül érdeklődő gyermekük tanulmányait. A Videotanár univerzális: a rövid, lényegre törő oktató videói úgy segítik a diákok audiovizuális befogadóképességére alapozott tanulását, hogy nem megterhelőek, használatuk során nincs stressz, szorongás, dolgozatdrukk, papírszáraz unalom.

Módszertannal kiegészítve

A videók önmagukban is hasznos szórakozást nyújtanak, bármikor kikereshetők, újranézhetők, megállíthatók és visszatekerhetők, ám a megfelelő módszertani fogásokkal kiegészítve egész tanórákat is építhetnek rá a tanárok. Ehhez készül el hamarosan az a javaslatokat és ötleteket tartalmazó kiadvány, amely mind az órán, mind az otthonra kiadott videonézésre és -feldolgozásra ajánl játékos, az egész osztályt megmozgató feladatokat.

A Videotanár, ahogy a nemzetközi oktatási trendek is, folyamatosan fejlődik, bővül, a visszajelzésekre alapozva tökéletesedik. A weboldalon a videók mellett felvételi-előkészítő feladatokkal is segíti a felkészülést, valamint többek között válogatásba rendezett matematika és magyar tantárgyi oktatófilmekkel teszi célzottabbá a diákok számára nehezebb időszakot. Használatával kizárólag nyerhet tanuló, tanár és szülő egyaránt, de olyan érdeklődőknek is ajánljuk, akik egyszerűen nyitottak az új, befogadható formában tálalt ismeretek felé.

Meglátogatom a Videotanárt!

Forrás: tehetseg.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?
Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

A vas az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely nélkül a szervezetünk nem tud megfelelően működni. Különösen a gyerekek esetében lényeges, hiszen a növekedéshez, a szellemi fejlődéshez és az immunrendszer működéséhez is elengedhetetlen. De honnan tudhatjuk, ha a gyermekünk vashiányos, és mit tehetünk ellene?
Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére