Jelenlegi hely

A pénzügyi tudatosságot fejleszti a Pénz7 programsorozat

A pénzügyi tudatosság fejlesztése áll a Pénz7 elnevezésű programsorozat középpontjában - mondta a Magyar Bankszövetség (MBSZ) elnökségi tagja sajtótájékoztatón, hétfőn Budapesten.

Hegedűs Éva hangsúlyozta, immár második alkalommal mutatkozik meg az a példaértékű összefogás, amely a pénzügyi kultúra fejlesztése érdekében bontakozott ki a bankszövetség vezetésével a bankszektor, az oktatási intézmények és a civilek között. Az eseménysorozat szervezői úgy vélték: a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi alapismeretek elsajátítására már az általános iskolában lehetőséget kell teremteni, a középiskolában pedig továbbfejleszteni. Az ismeretterjesztést szolgálja a mostani rendezvénysorozat is, amely számos európai országban megrendezett hasonló eseményhez kapcsolódik ezen a héten. A Pénz7 a megtakarítások és a pénzügyi tervezés fontosságára kívánja felhívni a kisebb és nagyobb diákok - és rajtuk keresztül a családok - figyelmét. 

Hegedűs Éva hangsúlyozta, a magyar Pénz7 európai összehasonlításban is rendkívül sok diákot ér el, hiszen az idei tematikus héthez 788 általános és középiskola, 1435 pedagógus csatlakozott. A múlt évben az iskolák száma mintegy 600, a tanároké pedig mintegy ezer volt. A programban résztvevő diákok száma 2015-ben mintegy 90 ezret ért el, az idén várhatóan meghaladja a 100 ezret. Tavaly 200 önkéntes segítő támogatta a programok lebonyolítását, míg az idén 250-en. 

Szuromi-Kovács Ágnes, a Pénziránytű Alapítvány ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy az alapítvány kiemelt feladatként kezeli a pénzügyi tudatformálást különösen annak fényében, hogy a Magyarországon élők csupán 40 százaléka takarékoskodik rendszeresen. 

Kovács Levente, a bankszövetség főtitkára az MTI kérdésére elmondta: a Magyar Bankszövetség a programsorozat finanszírozására 6 millió forintot különített el.

 

Forrás: MTI

Képek illusztrációk.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére