Jelenlegi hely

Életmese pályázat

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete április 25-ig meghosszabbította az Életmese írói pályázatbeadási határidejét!

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete idén is meghirdeti, immáron 10. alkalommal Életmese pályázatát, amelyre határainkon innen és túlról is várják az igaz történeteket, történet-csokrokat műfaji kötöttség nélkül.

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete 2008-ban elhatározta, hogy megpróbál valamit tenni, hogy a családokban rejlő örök emberi értékeket, mint például a családi összetartozást, a szeretetet, és ezek felemelő példáit minél nagyobb körnek bemutathassa, ezért elindította Életmese pályázatát.

A pályázatra beküldött igaz történetek megismertetik az olvasókat a generációkon keresztül átadott igaz, emberi történetekkel, a családi legendáriumok olykor keserű, máskor kacagtató jeleneteivel.

A pályázat híre az elmúlt évek alatt az összefogásnak köszönhetően egyre több kis- és nagycsaládhoz ért el. 2011-ben az egyesület tagja lett a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének és a Családláncnak is, így a határainkon túlról is szép számmal érkeztek történetek.

Fotó: mosolyvirag.hu

A beérkezett pályázatokat zsűri bírálja el, és a legjobb írások négy korcsoportba sorolva kerülnek be a minden évben kiadott kötetbe. Idén kerül kiadásra a 10. kötetet, amelynek a fővédnöke hatodik éve Kövér László Házelnök.

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesület honlapján megtalálhatóak az eddig megjelent könyvek. ITT

Az egyesület ősszel 4. alkalommal hirdeti meg az Életmese illusztráló- és felolvasó versenyt, ismét a Kárpát-medencére kiterjedően. Az egyesület célja, hogy így minél többen elolvassák az eddig kötetbe szedett élettörténeteket, valamint a magyar szó, az anyanyelvi kultúra, a magyar nyelven megszólalás minden korosztály számára lehetőséget teremtsen.

Pályázati felhívás

Kiíró: „Mosolyvirág” Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete (4031 Debrecen, Angyalföld tér 11.)

Téma:

I.  "A szülők, nagyszülők életmeséi" avagy írd le, amit a szüleid, nagyszüleid meséltek neked az életükről, és te érdekesnek, tanulságosnak, vagy akár viccesnek találtad.

II. "Amikor  kicsi voltál..."  / "Amikor kicsi voltam..."  Minden család  őriz  történeteket gyermekei  kiskoráról; gyesen lévő anyukák (újabban apukák, nagymamák is) szívesen mesélnek élményeikről, vagy emlékeznek vissza az együtt töltött meghitt évekre.  

  • Mindkét témában igaz történeteket, történet-csokrokat várnak műfaji kötöttség nélkül (a családi anekdotáktól a mesén, novellán, riporton át a naplóig) amelynek a gyermekek  (és szüleik) a szereplői.
  • Írhatják  szülők, nagyszülők, gyermekek, családok.   

A pályázók műveit négy korcsoportban bírálják el:

1. 10 éves kor alattiak,
2. 10 - től 14 éves korig,
3. 14 - 33 év közöttiek,
4. 33 év felettiek

Beküldési határidő: 2018. január 20-tól folyamatosan 2018. április 20-ig.

Eredményhirdetés:  2018. május 15.

Díjkiosztás: 2018 júniusban (Országházban)

A pályaműveket max. 20 oldal terjedelemben, doc vagy rtf formátumban, elektronikusan fogadják el.

A fenti határidőig az eletmese2018@gmail.come-mail címre várják a pályázatokat​.

Valamennyi korcsoportban az első három helyezettet díjazzák, de minden pályaművet kézhez kap egy kötetet, amit a legjobb művekből szerkesztenek. Az eredményhirdetést követően ugyanis az összegyűjtött pályázati anyagokból kiadvány készül. A zsűri által legjobbnak ítélt pályaművek részben, vagy egészben bekerülnek a kötetbe. A pályázat beküldése egyúttal a kötetben való megjelenéshez való hozzájárulás is.

A pályázat további részleteiről érdeklődni lehet a 06 20/312-8584 telefonszámon.

A korábbi évek pályázati anyagai megtekinthetők itt a Mosolyvirág honlapján

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére